Hakkımızda

Sağdıçlar Grup, 1980’lerin başında İstanbul Yenikapı Balık Halinde beş kardeşin omuz omuza vererek çıktıkları mütevazı bir işletmeden başlayarak; bugün dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan, başta balıkçılık olmak üzere, toptan ve perakende gıda, restoran, bilişim ve inşaat gibi farklı sektörlerde de faaliyet gösteren bir şirketler grubudur.

Grup şirketleri içinde ilk ve en büyüğü olan Sağdıçlar Balıkçılık, Türkiye'de balık ve deniz ürünleri sektörünün lider firmalarından biridir. Sağdıçlar bu alanda, yurt içi ve yurt dışı toptan ve perakende taze balık ticareti, su ürünleri yetiştiriciliği, işlenmiş deniz ürünleri üretimi ve balık restoranları ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşundan bu yana İzmir ve İstanbul’da bulunan satış noktaları dışında yurt içinde market, restoran, catering, turistik ve sosyal tesisler başta olmak üzere pek çok özel işletmeye deniz ürünleri tedariği yapmaktadır.

Sağdıçlar; İdeal Balıkçılık firması çatısı altında 2019 yılında Artvin'de yıllık 4000 ton kapasiteli Türk Somonu çiftliklerini kurarak yetiştiricilik faaliyetlerine başlamıştır. Takip eden yıllarda önce Gümüşhane’de, sonrasında ise Artvin’de yavru balık çiftlikleri kurmuştur. Sağdıçlar, Türk Somonu yetiştiriciliği faaliyetleri ile ürünlerini dünyanın pek çok farklı ülkesine ulaştırmayı başarmıştır.

Balık Ye; ilk aşamada grubunun balık restoranlarının markası olarak yola çıkmış, ilk şubesi 2006 yılında Çekmeköy’de faaliyete başlamıştır. Balık ye markası aynı zamanda grubun işlenmiş deniz ürünleri, taze ürün ve franchise restoran markası olarak da grup çatısı altında yer almıştır. Aynı zamanda online balık marketi olarak balikye.com üzerinden de müşterileri ile buluşmaktadır. Bando markası ile de, kültür balıkları, deniz balıkları ve işlenmiş deniz ürünlerinin üretimi, toptan ve perakende ticareti yapılmaktadır. Bando markalı ürünler birçok ülkede market zincirlerinin raflarında yerini almıştır.

Balıkçılık sektörünün birçok aşamasında hem üretici hem de tüketicilere hizmet veren Sağdıçlar; yenilikçi, sürdürülebilir ve verimli üretim vizyonuyla müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam etmektedir.

Save As Yazılım, grup şirketlerinin teknolojik yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2011 yılında kuruldu. Grup firmalarının tamamında Save As tarafından geliştirilen yazılımlar kullanılmaktadır. Save As Yazılım, müşteri portföyüne grup şirketleri haricinde birçok kurumsal markayı katarak büyümesini sürdürmektedir.

Grubun bünyesinde balıkçılık dışında faaliyet gösteren ilk firma İdeal Hipermarketleri’dir. 2005 yılında Çekmeköy’de ilk şubesi ile faaliyete başlayan İdeal Hipermarketleri; zaman içinde yeni şubeleri ile birlikte şuan özellikle ideal.com.tr sanal marketi ile İstanbul’un Anadolu Yakası’nda pekçok ilçede faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Hem ülkesinde hem globalde her geçen gün gücünü katlayan Sağdıçlar Grup; su ürünleri ve gıda sektörlerindeki tecrübeli mazisi, güçlü markaları ve gelişmiş yazılım teknolojileri ile global pazarda yerini alarak görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye, insan sağlığına ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.